inekle Logosu
Yükleniyor..

İNEKLE NEDİR?

inekle Ocak 2013’ten beri, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin ders çalışırken, sınavlara hazırlanırken ya da ödev yaparken seçilmiş üniversitelilerden birebir ve online özel ders aldıkları bir platform.

Canlı Ders: Sayısal ve sözel tüm derslerde yardım alabilirsin. Derste sorularını sorabilir, konu anlatımı isteyebilirsin. Ayrıca, çalışma stratejileri, üniversite ve bölümler hakkında da danışabilirsin.

Dersler inekle.com üzerinde, beyaz tahta, chat ve sesli iletişim modüllerinden oluşan online sınıfta birebir olarak yapılıyor. Görüntü yok. Online sınıfımızın örneğini görmek için tıkla.

Soru Havuzu: inekle soru-cevap uygulamamızı indirerek yapamadığın soruları soru havuzuna gönderip, hızlıca cevap alabilirsin.


KULLANANLAR NE DİYOR?

Ahmet röportaj fotoğrafı
"Hocana atmış olduğun bir mesaj ile istediğin saatte dersini alabiliyorsun, geç saatlerde bile! En büyük farkı ise sınırsız hoca tercihim var."
Ahmet, Mezun, Adıyaman
Ayşe röportaj fotoğrafı
"Okulda Türkçe dersi ile ilgili bazı problemlerim oldu ve inekle’de sadece birkaç ders sonrasında bile bu problemler ortadan kayboldu :)"
Ayşe Naz, 8. sınıf, İzmir
Julide röportaj fotoğrafı
"Klasik diğerleri ile kıyaslama eğitimi yok, kimse eleştirmiyor, sürekli tavsiyeler ve performansa bağlı değişik çözüm önerileri veriyor.”
Jülide, 11. sınıf, İstanbul
Furkan röportaj fotoğrafı
"inekle’de istediğim dersten, istediğim konuyu anlattırabiliyorum. Normalde sadece bir ders bile buradaki ücretin en az 5 katı.”
Furkan, 11. sınıf, Kocaeli

Sıkça Sorulan Sorular

Canlı ders için için herhangi bir program yüklemem gerekir mi?

Hayır, gerekmez. Tarayıcı olarak Google Chrome ya da Firefox tercih etmelisin. Bunlarda daha verimli ders yapabilirsin.

Canlı ders tabletlerde çalışıyor mu?

Android tabletlerde Google Chrome’dan IOS tabletlerde ise Safari’den girildiği taktirde çalışır ve ders yapılabilir. Tarayıcılarının güncelliğinden emin olmalısın.

Tüm SSS için tıkla

GÜVENLİ ÖDEME NASIL YAPILIR?

Kredi kartı, banka kartı ve mobil ödeme (cep telefonu) ile ödeme yapabilirsin.

Mobil ödeme seçeneğinde ödeme altyapısını sunan firmalar hizmet bedeli alırlar. O nedenle kredi kartı ve banka kartı dışındaki ödeme seçeneklerinde son tutara bu hizmet bedeli yansıtılır.


inekle Ödeme metotları

FİYATLAR

inekle'de canlı dersler dakika bazında işlenir. Aşağıda gösterilen paketlerden istediğini yükleyebilirsin. Her birinin dakika fiyatı aynıdır, yani 2.7 TL'dir. Aylık veya yıllık üyelikler yoktur. Dakikan bittikçe tekrar yükleyebilirsin. Bir ders ne kadar sürerse hesabından sadece o kadar dakika eksilir. Kalan dakikalarını istediğin zaman, istediğin ders için ve istediğin öğretmenle kullanabilirsin.

Canlı derste konu anlatımı için hesabında en az 10 dakika, soru çözümü içinse 1 soru hakkı olmalıdır. Soru hakları inekle soru-cevap uygulaması üzerinden alınır ve sadece uygulama üzerinden kullanılır.


10 Dakika
ÜCRETSİZ
Tek Kullanımlıktır
{{ item[0] }} Dakika
{{ item[1] }} TL
En popüler
+100 Dk Hediye

Sıkça Sorulan Sorular

Güvenebilir miyim?

Birebir Eğitim Vakfı’na bağlı olan inekle, 2013'den beri öğrencilere birebir, online özel ders imkanı sunuyor ve arada herhangi bir gelir elde etmiyor. Ödediğin miktarın tamamı yardım aldığın üniversitelilere burs olarak aktarılıyor. Tüm işlemler için güvenli ödeme hizmetleri sunan firmalarla çalışılıyor ve kart bilgileri kaydedilmiyor.

Pahalı değil mi?

inekle, internetteki diğer ders çalışma sitelerinden farklıdır. Burada önceden hazırlanmış videoları pasif olarak tek başına izlemezsin. Birebir özel ders alırsın. Bu nedenle kıyaslamak istiyorsan klasik özel ders ile kıyaslamalısın. Özel ders fiyatları 225 TL’den başlayıp, 1000 TL’lere hatta daha yüksek miktarlara varıyor. inekle’de ise bir saat ders 162 TL’ye denk geliyor yani en az 4 kat daha hesaplı.

Ayrıca, istediğin kadar ders alırsın. Bir ders 60 dakika sürmek zorunda değil, sorunu sorup çıkabilir, konuyu anladığında dersi bitirebilirsin.

Tüm SSS için tıkla

CANLI DERS NASIL YAPILIR?

Soru hazırlama
SORU SORACAKSAN, SORULARINI HAZIRLA

Canlı derste soru sormak istiyorsan, dersten önce inekle’de sorularını hazırlamalısın. (Soldaki menüde yer alan Soru Hazırlama bölümüne göz atmayı unutma!) Bu sayede ders esnasında zaman kaybetmeden sorularını tahtaya yükleyebilirsin.

Öğretmen seçme
ÖĞRETMEN SEÇ

Öğrenci ana sayfasında sınıf ve ders seçip, Öğretmen Ara butonuna bastığında istediğin dersi verebilen öğretmenlerin listesine ulaşırsın. Her öğretmenin kendi profil sayfasını gezerek ders almak istediğin kişiyi seçebilirsin.

Ders Talebi gönderme
DERS TALEBİ GÖNDER

Ders almak istediğin kişi müsaitse*, profilindeki Canlı Ders Al butonuna basarak ders talebi gönderip, derse girebilirsin. Konu anlatımı isteyebilir ya da soru sorabilirsin. Sesli iletişim için mikrofonun olmalı. Bir ders ne kadar sürerse sadece o kadar dakikan eksilir.

*Öğretmenin durumu profil fotoğrafının altında yazar. Çevrimdışıysa ya da dersteyse mesaj veya SMS göndererek randevulaşabilirsin.

Ders alma görseli
“Canlı Ders Nasıl Yapılır?”
izle

Sıkça Sorulan Sorular

Dersler görüntülü mü?

Hayır, değil. Dersler beyaz tahta, chat ve sesli iletişim modüllerinden oluşan bir sınıfta işlenir. Görüntü yoktur.

Derste dakikam biterse ne olur?

Dersteyken 5 ve 1 dakikan kaldığında uyarı çıkar. Ayrı bir sekmede dakika yükleyebilirsin. Ya da istersen öğretmene haber vererek, dersi bitirip, dakika alıp tekrar ders talebi gönderebilirsin.

Tüm SSS için tıkla

SORU NASIL HAZIRLANIR?

Sorularını webden ya da inekle soru-cevap mobil uygulamasından aşağıda belirtilen şekilde 3-4 farklı yoldan hazırlayabilirsin. Hazırladığın soruyu inekle soru-cevap uygulaması üzerinden hemen havuza gönderebileceğin gibi saklayıp daha sonra canlı derste tahtaya yükleyerek öğretmenine de sorabilirsin.


Kamerayla çekme görseli Resim Çek : Soru kağıt üzerindeyse telefonun ya da bilgisayarının kamerası ile fotoğrafını çek.
Bilgisayardan Ekleme görseli Resim Ekle : Soru telefonunda ya da bilgisayarında resim olarak kayıtlıysa direkt ekle. (Mesela bir internet sitesinden ekran görüntüsü almış olabilirsin.)
Metin Olarak Gir : Soruyu kendin yaz veya bir yerden kopyalayıp yapıştır.
Sanal Tahtaya Çizme görseli DijiTahta’ya Çiz (Sadece Web): Çizerek anlatmak kolayına geliyorsa inekle’nin sanal sınıfını yani
DijiTahta'yı kullan. (Tahtada hızlıca geometrik şekiller çizebilmeni sağlayan araçlar var.)

Soru hazırlama
“Webde Soru Nasıl Hazırlanır?”
izle
Video oynatma görseli

Sıkça Sorulan Sorular

Webde kamerayla çek dedim ama hiçbir şey gözükmüyor?

Bilgisayarının kamerası olduğundan ve açık olduğundan emin misin? Kamerayla çek dedikten sonra adres çubuğunun orada beliren kutuda kamerana erişilmesine izin vermelisin. Buna rağmen olmuyorsa bizimle iletişime geçebilirsin.

Cep telefonundan soru yükleyemiyor muyum?

Tabii ki hazırlayabiliyorsun! inekle soru-cevap uygulamamızı indirmen yeterli.

Tüm SSS için tıkla

DERSTE TAHTAYA NASIL SORU YÜKLENİR?

Canlı derste konu anlatımı ya da soru çözümü isteyebilirsin. Soru çözümü için dersten önce webden ya da mobil uygulamamız üzerinden sorularını mutlaka hazırlamalısın. Bu sayede ders esnasında zaman da kaybetmezsin. Canlı dersteyken tek tıkla hazırladığın sorulara ulaşabilir, istediklerini tahtaya yükleyebilirsin. Öğretmen soruların üzerinden giderek yazılı ve/veya sesli anlatım yapar.

SORULARINI HAZIRLA

Canlı derste soru sormak istiyorsan, dersten önce inekle’de sorularını hazırlamalısın. (Soldaki menüde yer alan Soru Hazırlama bölümüne göz atmayı unutma!) Bu sayede ders esnasında zaman kaybetmeden sorularını tahtaya yükleyebilirsin

SORUNU TAHTAYA YÜKLE

Canlı derse katıldıktan sonra, sol üstteki Soru Yükle butonuna basarak önceden inekle üzerinde hazırladığın sorulara ulaşırsın. Bunlar arasından istediğini seçip tahtaya yükleyebilirsin. Birden fazla soru seçersen her biri tahtada farklı sayfaya aktarılır.


“Derste Tahtaya
Nasıl Soru Yüklenir?”

izle

Sıkça Sorulan Sorular

Tahtaya yüklediğim soruların yerini nasıl değiştirebilirim?

Tahtanın solunda yer alan araçlardan en üst sağdaki ikona​ basarak taşıma özelliğini aktive edebilir ve tahtadaki sorunun yerini değiştirebilirsin.

Cep telefonundan soru yükleyemiyor muyum?

Cep telefonundan canlı ders alamazsın ama soru hazırlayabilirsin! Cep telefonundan web tarayıcısı aracılığıyla inekle’ye giriş yapıp üstte bulunan Materyal Yükle kısmından veya inekle soru-cevap uygulamasını indirerek uygulama üzerinden sorularını ve materyallerini hazırlayabilirsin.

Tüm SSS için tıkla

SORU HAVUZU NASIL ÇALIŞIR?

Sorularını canlı derste sormanın yanısıra havuza da gönderebilirsin. Bu soruları inekle’ye giriş yapan öğretmenler görebilir ve isteyen üzerine alır. Gönderdiğin ve cevaplanan her soru 1 soru hakkı değerindedir.*

SORULARINI HAZIRLA VE GÖNDER

Sorularını inekle.com üzerinden veya inekle soru-cevap mobil uygulaması üzerinden hazırlayabilirsin. (Soldaki menüde yer alan Soru Hazırlama bölümüne göz atmayı unutma!) Hazırladığın soruları havuza göndermek için ise inekle soru-cevap uygulamasını kullanmalısın. Uygulamaya girdiğinde sorunun altındaki Havuza Gönder butonu ile sorunu havuza gönderebilirsin.

Cevap inceleme görseli
CEVAPLARI İNCELE VE DEĞERLENDİR

Cevaplar sadece inekle soru-cevap uygulaması üzerinden görülebilir. Cevap geldiğinde uygulama üzerinden bildirim alır, cevabı inceleyebilir ve yıldız değerlendirmesi yapabilir, anlamadığın yer varsa öğretmene mesaj atabilirsin.**

* Sorularının çözüm hızı soruyu sorduğun saat, havuzun yoğunluğu ve müsait öğretmen sayısına göre değişiklik gösterebilir. Acelen varsa lütfen canlı dersi tercih et ve önceden randevulaşmaya çalış.

** Sesli olması ve takıldığın yerde anında müdahale edebilmen nedeniyle canlı ders daha verimlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Gelen cevabı tam olarak anlamazsam ne yapacağım?

Cevapla ilgili soruların varsa, sadece o soru hakkında öğretmene mesaj atarak yardım isteyebilirsin.

Gönderdiğim soruyu geri çekebilir miyim?

Sorunu havuza gönderdikten sonra, herhangi bir öğretmen cevaplamak için üzerine almadığı sürece geri çekebilirsin.

Tüm SSS için tıkla